NEDEN BEZ ÇANTA?

Son yıllarda dünya nüfusunda ki hızlı artış, tüketimin buna bağlı olarak da üretimin artışına yansımıştır. Üretimde kullanılan ham maddeler ise canlı sağlığını, doğayı ve ekolojik dengeyi bozabilecek ciddi kimyasallar içermektedir.

Doğayı en çok etkileyen ürünlerin başında kullanımı hızla yaygınlaşan plastik poşetler gelmektedir. Doğaya bırakılan bir plastik poşet en az 1000 yıl sonra yok olabilmektedir. Tabi bu 1000 yıl boyunca, içeriğindeki kimyasallar toprağa, suya, havaya; dolayısıyla insan sağlığına ciddi zararlar vermektedir. Kısaca, bu poşetlerin doğru şekilde yok edilememesi çevre kirliliğine, ekolojik dengenin bozulmasına ve küresel ısınmaya neden olmaktadır.

Tüm dünya olarak bu durumun farkına varmamız bizleri, kimyasal içermeyen, doğa dostu ürünleri tercih etmeye yöneltmiştir. Plastik poşetlerin yerine, tamamen doğal bezden üretilen, insan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen çantalar kullanılmaya başlandı.

Bez çantalar doğal pamuktan üretildiği için, hem doğaya ve insan sağlığına zarar vermiyor, hem de kullanılıp çöpe atılmadan uzun yıllar aynı ürünü tekrar tekrar kullanmamızı sağlıyor. Bez çantalar üzerindeki baskılar da aynı şekilde yoğun kimyasal içerikli boyalar ile değil, su bazlı tekstil boyaları kullanılarak yapılmaktadır. Hem çanta hem de üzerindeki baskı, hiçbir ürünle etkileşime girmediği için son derece zararsızdır.

Sizler de bez çanta kullanarak hem kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını koruyup, hem de tüm doğayı korumuş olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş sonrası elimizde plastik poşetler yerine daha estetik şıklığımıza şıklık katacak çantalar taşımız olacaksınız.